top of page

VOLKAN KIZILTUNÇ | EŞİK[TE]
13 EYLÜL - 19 EKİM 2013

27375_days_volkan_kiziltunc-662.jpeg

VOLKAN KIZILTUNÇ'UN “EŞİK[TE]” SERGİSİ MERKUR’DE 

MERKUR, yeni sezonda başarılı genç sanatçılarından Volkan Kızıltunç’un  “Eşik[te]” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Volkan Kızıltunç’un 2004-2012 yılları arasında İstanbul ve Londra başta olmak üzere pek çok Avrupa şehrinde kaydettiği fotoğraf ve video çalışmalarından oluşan Eşik[te] isimli kişisel sergisi 13 Eylül 2013 – 19 Ekim 2013 tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak.

 

Sanatçının ‘’Eşik[te]’’ isimli sergisinde yer alan fotağraflarında geçmiş ile gelecek arasında kalmış durumların görsel kanıtları vasıtasıyla gerçekliğin izlerini ararken video işleriyle de fotoğrafın iki boyutlu sınırları konusunu ele alarak hareketli ile durağan görüntü arasında şiirsel bir eşik yaratıyor.

 

Volkan Kızltunç çalışmalarında şehirlerin topoğrafik çıkarımlarının yanında insanların bu topoğrafya ile olan etkileşimlerini ve arkalarında bıraktığı gerçekliğin izlerini aktarıyor. Kendini “şehrin hassas bir gözlemcisi” olarak gören genç sanatçı her zaman fotoğrafik ‘an’ın biraz ötesinde durmayı tercih ediyor. Yola çıktığı şehir keşiflerinde sonu belli olan, ancak süresi bilinmeyen, geçmiş ile gelecek arasında sıkışıp kalmış eşik[te] ki durumların görsel kanıtlarını fotoğrafik-sinematografik ve şiirsel bir dil ile izleyiciye sunuyor.

 

Türkiye’nin yükselmekte olan yeni nesil sanatçıları arasında şimdiden kendine yer edinen sanatçının Eşik[te] sergisindeki 11 adet renkli, 7 adet monokrom fotoğrafı ile 3 adet video yerleştirmesi  13 Eylül 2013 - 19 Ekim 2013 tarihleri arasında Merkür Galeri’de görülebilir.

bottom of page