top of page

SUAT AKDEMİR | EMİN MİSİN?
29 KASIM - 24 ARALIK 2012

174 x 125 cm, Tuval üzerine akrilik ve yağlıboya, 2012 .jpeg

SUAT AKDEMİR'İN “EMİN MİSİN?” SERGİSİ MERKUR'DE

MERKUR, soyut resmin en önemli temsilcilerinden Suat Akdemir’in “Emin misin?” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Suat Akdemir’in en yeni işlerinin yer aldığı,  29 Kasım – 24 Aralık 2012 tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak olan sergi, sanatçının yeni dönemine ait imgeleri bir araya getiriyor.  

Suat Akdemir, “Hazır”, “Şeh-wet”, “Yanıyor”  isimli 3 ayrı bölümden oluşan sergisinde, kendi deyimiyle elinde kalanları, dün yaptıklarını, geleceğinde önüne çıkmasını istediklerini paylaşıyor. Sanatçının kişisel hikayesinden izler taşıyan kendine özgü soyut anlatım dili, bugüne dek yüzeye aktardığı  uygulamalardan farklı bir teknikle birleşerek kendine yeni bir konum ediniyor. “Sorularından, isteklerinden, düşüncelerinden, bildiklerinden, okuduklarından, dünden, yarından emin misin?” sorusuyla yola çıkan sanatçı, kağıt üzerine kurşun kalem, duralit üzerine yaptığı üç boyuta taşan yerleştirme gibi ifadeci işleri de tuvallerinin tamamlayıcısı yapıyor. 

 

Sanatçının içsel yorum ve yaklaşımlarını aktaran işler, sergi dışında, basılacak 160 sayfalık Emin misin? kitabı ile de kalıcı görünürlük kazanıyor. MERKUR, izleyiciyi, sıradışı tekniğiyle soyut resme yeni bir dil getiren Suat Akdemir’in “elinde kalanlar”ı paylaşmaya davet ediyor.

bottom of page