top of page

AYCA ŞEN | BADALERİS
8 MAYIS - 28 MAYIS 2014

HAMİLE ,KAĞIT ÜZERİNE ÇİNİ MÜREKKEBİ ,70x100, 2014 .jpeg

AYÇA ŞEN'İN “BADALERİS” SERGİSİ MERKUR’DE 

 “BADALARİSE HOŞGELDİNİZ”

Radyo programları, romanları ve köşe yazılarıyla tanıdığımız Ayça Şen, ilk solo sergisiyle 8-28 Mayıs tarihleri arasında MERKUR’de...

Sanatçının ilk solosu Badalaris adını taşıyor. Badalaris sergisinin danışmanlığını yapan Ayşegül Sönmez, Şen'in üretimini şöyle anlatıyor:

"Badalaris neresi? Badalaris mi? Badalaris'e nasıl gidilir? Olmayan bir kent, olmayan bir mekan gibi düşünebileceğimiz Badalaris'e aslında tüm yollar Ayça Şen'in resimlerinden çıkıyor. Bu resimlerin ortak noktası; bugüne kadar bir performans sanatçısı gibi gördüğüm Ayça Şen'in absürdü dramatize ediş biçimi. Öznellikte sınır tanımayan, tamamen en ona ait olanı: psikolojik ve çok katmanlı bir dünyayı son derece mahrem bulabileceğimiz bir malzeme olarak kağıtlara bir tür günlük gibi anlatması, aslında onun özelini dev kağıtlar aracılığıyla kamuya açmasını sağlıyor.

 

Bu ‘seyir’de öne çıkan, bu kişiselliği tamamlayıp tamamlamayabileceğimiz...

Badalaris neresiyse ona ulaşmak için bu görsel dünyayı takip etmemiz... 

Bunu yaptığımız takdirde, birbirinin içinden çıkan bu imgelerin hep birlikte orayı, olmayanı, düşü, bilinçaltını, görünmeyeni dize getirip göze getirdikleri aşikar..."

bottom of page