top of page

NEFES Vol.IV 
25 ARALIK 2019 - 15 ŞUBAT 2020

GAMZE ZORLU 130x130cm Tuval üzeri yağlı boya 2019 .jpeg

“NEFES VOL.IV” SERGİSİ MERKUR’DE 

MERKUR uzun bir aradan sonra yeni sanatçıları görünür kıldığı NEFES sergi dizisinin dördüncüsünü 13 sanatçıyla birlikte açıyor.

Nefes Vol.IV sergisinde Güneş Acur, Hüseyin Aksoy, Aslıhan Kaplan Bayrak, Rabia Çelik, Uğur Güler, Taha İsmail Elgün, Mustafa Mutlu, Talha Okan, Can Özsobay, Burak Satar, Aslı Vural, Sevtap Yılmaz ve Gamze Zorlu eserleriyle yer alacak.

 Bugünün sanatında genç kuşağın oynadığı önemli role parmak basan sergi; en eski iletişim dili olarak “resmi” en klasik anlatım malzemesi olarak tuval ve boya ile bizlere yeniden canlandıran sanatçıların renk, kompozisyon ve ritim arayışlarına götürüyor.

 

Sanatçı Bilgileri:

Güneş Acur: 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Seramik Bölümünden mezun oldu.  2003-2018 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümünde Öğrt. Gör. olarak ders verdi.

Hüseyin Aksoy: 2019 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim İş. Öğ. Ana Bilim Dalından mezun oldu. Çalışmalarında tarihten ve günümüzden problemlere değinerek bazen ironi ve hicivle gerçeklik alanını imge üzerinden sorguluyor.

Aslıhan Kaplan Bayrak: 2007’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Müzesi Resim Bölümünden birincilikle mezun oldu. 2014 yılından itibaren Bahçe Sanat İnsiyatifi Koordinasyonluğunu yürütüyor.

Rabia Çelik: 2017 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. 2017 Base katılımcısı.

Uğur Güler: 2014 Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim mezunu.

Taha İsmail Elgün: 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden, Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne geçti.

Mustafa Mutlu: 2015 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Resim Bölümü Öğretmenliğinden mezun oldu. 2019 Base katılımcısı olan Mustafa Mutlu’nun yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 18 ödülü bulunmakta.

Talha Okan: 2019 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümü mezunu.

Can Özsubay: 1986 yılı Marmara Güzel Sanatlar Grafik ve Geleneksel Türk Sanatları mezunu. 90'lı yıllarda Gırgır ve Fırt dergilerinde çizerlik yaptı.

Burak Satar: 1999 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar bölümüne girdi. 2003 yılından beri Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Bileşik Sanatlar Ana Sanat Dalında Akademisyen olarak çalışmakta.

Aslı Vural: 1996 Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlik Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde okudu ve aynı üniversitede güzel sanatlar bölümünde resim atölyelerine devam etti. Eserlerinde kentleri, değişim ve dönüşümü ve doğanın katledilişi, bireylerin bu durumun içerisindeki konumunu ele alıyor.

Sevtap Yılmaz: 2005 yılında Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim iş Öğretmenliğinden mezun oldu.

Gamze Zorlu: 2007 yılında girdiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesinde Resim Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2009-2010’da Erasmus LLP ile gittiği İspanya’da Universidad de Sevilla’da okudu.

bottom of page